Vagina po porodu

Jste tu poprvé? Tak se nejdříve zaregistrujte a získejte výhody!

Dobrý den,

mám dotaz ohledně vaginy po porodu. Několik mých přátelů (mužů) včetně mého přítele, při diskuzi o porodu, mi zdělili, že milování se ženou před porodem a po porodu je rozdílné. Domnívala jsem se, že se vagina časem stáhne a po několika měsících není nic poznat. Dá se proti tomuto něco dělat?Komentáře pod články, včetně těch, jejichž autory jsou redaktoři moje-rodina.cz, nevyjadřují oficiální stanovisko redakce. Redakce si vyhrazuje právo odstraňovat takové příspěvky návštěvníků portálu, které odporují dobrým mravům, porušují platné právní předpisy České republiky nebo obsahují jakoukoliv formu reklamního sdělení.

Hýbnerová Věra | 3 Září, 2006 - 11:26

Hýbnerová Věra

Vlivem těhotenských hormonu dochází k prodsáknutí a uvolnění svalstva vaginy,aby děťátko se mohlo narodit. Po porodu se uvolněné svaly postupně upravují. Je k tomu nutné cvičit a pomoct svalovině dna pánevního, aby se dostala do původního stavu. K tomu jsou určené cviky dna pánevního, které by vám už v porodnici měli vysvětlit a naučit. Při návštěvní službě porodní asistentka vám předá cviky a naučí vás, jak se svalovinou dna pánevního cvičit.I kursy porodních asistentek jsou zaměřeny na tuto část. Bohužel tomu není v rychlokursech pořádané nemocnicemi ap. Ke špatnému stavu vagíny a svalstva dna pánevního se nejvíce podepisuje nástřih při porodu, který tuto svalovinu navždy poruší . Pokus se jizva hojí špatné, svalovina se stává nepružnou a z už nikdy není tak prožná jako před porodem. Proto se doporučuje masírování hráze před porodem a nenastřihávat při porodu.Nástřih není nutný. Jde jen o ojedinělé případy, kdy se hráz takto musí uvolnit. Vyberte si kvalitní kurs, kde vás vše naučí a vysvětlí. Věra 

 

Obrázek uživatele Admin
Admin | 30 Srpen, 2006 - 08:50

Pro návrat vaginy do "původního stavu" se velmi doporučují cviky na posílení pánevního dna. Pomůžete tak posílit původní tonus svalů obepínající vaginu a zároveň zlepšíte prožitek při pohlavním styku (jak váš, tak manželův). Problém s volnou pochvou po porodu je právě v povolených inkriminovaných svalech. Je to stejné jako při posilování. Necvičený biceps je volný, měký a špatně ovladatelný. Po pravidelném cvičení se stává napnutým a dobře ovladatelným. Ale nebojte se, cvičení pánevního dna není nijak složité a výsledky jsou více než uspokojivé. Cvičení svalů pánevního dna také velmi pomáhá při inkontinenci, kterou může trápit řada (i mladých) žen.

Ale jinak nechám prostor samozřejmě pro odborníka v poradně... 


Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Náš tip

Reklama