Krmítko pro ptáky

Jste tu poprvé? Tak se nejdříve zaregistrujte a získejte výhody!
V zimě nesmíme zapomínat na zvířata a ptáky, kteří mají svou potravu ukrytou pod vrstvou ledu a sněhu. Je to pro ně hodně těžké období, kdy každou chvíli bojují prakticky o přežití a někdy jim nezbude nic jiného než se spolehnout na lidi. A protože jste hodné děti a víte, že vše živé se musí chránit, uděláme dnes ptáčkům z květináče jednoduché krmítko. Třeba se nám za to odvděčí krásným ptačím koncertem.

Potřebovat budeme:
malý květináč
lojovou kouli
provázek
kousek větvičky
akrylové barvy
štětec
staré noviny

Pokud budete používat nový květináč, nemusíte ho nijak upravovat, jestliže se rozhodnete pro použití starého květináče, budete nejspíš muset trochu očistit jeho povrch, zbavit ho prachu atp. Položte květináč na staré noviny a natřete jej jednou až dvěma vrstvami barvy, můžete následně použít další barvu, kterou květináč dozdobíte. Mě s tímto úkonem pomáhal dvouletý syn, takže zdobení bylo spíš jen náhodné ťukání barvy, ale i to je pro efekt stačí.


Až květináč uschne, vezměte lojovou kouli, jejíž síťkou provlečte provázek, kousek od koule zauzlujte větvičku - to proto, aby po snězení koule květináč nespadl a nerozbil se.


Potom navlečte květináč a udělejte další uzlík, ten bude sloužit jako očko na zavěšení. Venku se porozhlédněte po nízkém stromě, kde květináč pověste. Pevně věřím, že nebude dlouho trvat a váš výtvor začnou obdivovat ptáčci, kteří si na něm moc pochutnají.


Skore: | Hlasy: 3
Komentáře pod články, včetně těch, jejichž autory jsou redaktoři moje-rodina.cz, nevyjadřují oficiální stanovisko redakce. Redakce si vyhrazuje právo odstraňovat takové příspěvky návštěvníků portálu, které odporují dobrým mravům, porušují platné právní předpisy České republiky nebo obsahují jakoukoliv formu reklamního sdělení.

Obrázek uživatele anelim
anelim | 18 Leden, 2009 - 23:04

No to je úžasný.Pořád přemlouváme tatínka,aby uělal krmítko.No a to tvoje je za chvilku a zapojím i Michalku.Ta si v malování na cokoliv libujeLilypie 1st Birthday Ticker

Obrázek uživatele Satine
Satine | 14 Leden, 2009 - 21:15

Jéé, to zvládnou i naše prťata, jen musím koupit tu lojovou kouli

Obrázek uživatele Sonne
Sonne | 14 Leden, 2009 - 17:39

no vidaa a květináčku mám, že nevím co s nimi, hlavně že vždycky drobím.

Davídek - 2 roky Verunka - 5 let


Obrázek uživatele alena.rpr
alena.rpr | 14 Leden, 2009 - 13:51

Moc děkujeme

Obrázek uživatele mazlon
mazlon | 14 Leden, 2009 - 08:09

Taky krmíme v zimě sýkorky....dobrý nápad a moc pěkná fotografie, ta se sýkorkami....

Obrázek uživatele Ataner
Ataner | 14 Leden, 2009 - 06:35

Jako vždy, moc pěkný nápad a dekorativní. Hned se s kolkama do něčeho pustíme.

                   


Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Náš tip

Reklama