Velikonoční tvoření - zápich

Jste tu poprvé? Tak se nejdříve zaregistrujte a získejte výhody!

V dnešní době na internetu nacházíme nevídané množství inspirace pro tvoření. I s touto technikou jste se už určitě setkali. Přesto si myslím, že stojí za to si ji připomenout a nechat naše děti tvořit další kouzelné věci. Každý jejich výtvor je totiž tak jedinečný, neopakovatelný a krásný!

U příležitosti blížících se Velikonoc můžeme s našimi dětmi vyrobit zápichy do květináčů. Ty starší jej zvládnou úplně samy, malým pomůžeme stříhat, a i ti nejmenší ozdobí touto technikou zápich tak, že z něj budou mít radost nejen oni sami, ale i my - mámy, babičky a tetičky...

Co budeme potřebovat:

  • tvrdý bílý papír
  • inkoust
  • zmizík
  • tužku, štětec, lepidlo a nůžky
  • špejli
  • vykrajovátko ve tvaru vejce
  • několik peříček (za pár korun seženete ve výtvarných potřebách)

Postup:

Tvrdý bílý papír nabarvíme inkoustem. Když inkoust zaschne, obkreslíme na pomalovaný papír vykrajovátko ve tvaru vejce a vystřihneme.

Necháme děti vajíčko pokreslit zmizíkem. V místech, kde se zmizík dotkne inkoustu, zůstane bílá čára. Vajíčko je krásně ozdobené. Z kousku papíru vystřihneme zobáček a šošolku, tu můžeme nahradit také malým peříčkem.

Nalepíme větší peříčko jako ocásek a celé kuřátko přilepíme na špejli. Není krásné a originální? Dětská fantazie a nedokonalost v malování nám z obyčejného kousku papíru udělá umělecké dílo. Miluji jejich originalitu! Veselé Velikonoce!

 

Nápady pro rodičovskou dovolenou
vydalo nakladatelství Portál

První dny, měsíce a roky našich dětí patří k nejkrásnějším životním etapám. Abychom si je dokázali co nejlépe užít a abychom zakusili radost z toho, jak se naše dítě mění a učí se spoustu nových věcí, potřebujeme mimo jiné „zdroj energie“ v podobě společných činností. Tato kniha nabízí řadu aktivit, díky kterým se žena může naladit na očekávané miminko a po narození dítěte se už oba rodiče mohou věnovat rozvíjení schopností dítěte i rodinné pospolitosti. Autorky nabízejí náměty na společné hry, které mají podobu tvořivých činností a vycházejí z psychologie malého dítěte. Tvořivé aktivity vycházejí z činností, které se doma dělají běžně. Autorky radí, jak využít dětskou zvídavost při společném vaření, jak dítěti umožnit, aby rodičům „pomáhalo“, jak mu zprostředkovat „opravdovou“ práci apod.

Skore: | Hlasy: 2
Komentáře pod články, včetně těch, jejichž autory jsou redaktoři moje-rodina.cz, nevyjadřují oficiální stanovisko redakce. Redakce si vyhrazuje právo odstraňovat takové příspěvky návštěvníků portálu, které odporují dobrým mravům, porušují platné právní předpisy České republiky nebo obsahují jakoukoliv formu reklamního sdělení.

Obrázek uživatele silvisko73
silvisko73 | 11 Duben, 2011 - 20:45


zápichy miluju !!

I Tobě Alchitko VESELÉ VELIKONOCE!!
Lilypie Second Birthday tickers


Obrázek uživatele ABA
ABA | 11 Duben, 2011 - 13:46

Taková vajíčka už děti dělaly ve škole (školce ), ale ne jako kohoutka či slepičku -to je novinka Když naše papoušice pelichá , tak její peříčka sbírám , aby dětem nechyběly na velikonoční tvoření ...Třeba je někdo použije takto .

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Náš tip

Reklama