blog uživatele Sobis

Jste tu poprvé? Tak se nejdříve zaregistrujte a získejte výhody!

Půl rok

utekl jako voda a my se ve vsi zase sešly - tentokrát v jídelně na družstevním hotelů (děkujeme za půjčení prostoru), abychom si s dětmi a maminkami (a jedním dědečkem) opět zatvořili.

Tentokrát jsme dětem připravily 4 pracovní stoly:

já - přáníčko z čajových sáčků - stromeček a kuličku (kostičku) z korálků

p. Valášková -  Mikuláš z papírů, zvonky z čajových papírových ubrousků, hvězdičky

Martina (bohužel se nám na žádnou fotku nedostala) - ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty, ozdobný kolíček, kelímek pro ňaminkyTak to máme za sebou.

Uf, slyšely jste ten kámen, co mi spadl se srdce? Z berušky je školák.

První den jsem jeli s ní, byla s námi i babička - moje maminka (přijela k nám jen kvůli tomu), přišel se podívat děda. Druhá babička zatím doma chystala berušce palačinky.

Do první třídy nakonec nastoupili 4 děti - beruška a 3 kluci. Zbylí 2 mají odklad.  Jsou spojeni se třeťáčkami (kde je víc holek). Prvňáčky sedí každý sám, beruška je v poslední lavici, protože je nejvyšší.

Druhý den už jela sama autobusem - sice se tvářila jako hrdinka, ale byla v ní malá dušička. U autobusu pak potkala svoje kamarády ze školy, Deniska (4. třída) - jako nejstarší -  je všechny nahnala do autobusu. První dva dny jí u autobusu u školy čekala babička, odpoledne jí z družiny na autobus odvedla.Tak zítra

se otevře v mém životě další důležitá etapa - z berušky bude školáček .

Nevím, v kom je menší dušička, zda v ní, nebo ve mně. Bude v malé škole - do které chodil už její táta. Je v sousední vsi, vedle školy bydlí manželovo rodiče (kdyby bylo potřeba, zajdou pro ní do školy).

Prvňáčků bude 5 - beruška a 4 kluci (kamarád ze školky, který s ní byl u zápisu do školy nejde, má odklad). Je z nich nejstarší (je podzimní, takže jsem do školy o rok déle) a nejvyšší - je trošku přerostlá. Je hodně citlivá, odmítá mluvit s cizími lidmi,  - takže mám obavy, že začátky, než si zvykne, budou těžké. Navíc jsem se dozvěděla, že nebudou spojení s druháčky (kde má kamarádku), jako tomu bylo doposud , ale se třeťáčky. Mám obavy, že nebude mít ve třídě kamaráda - kluci s holkou kamarádit nebudou a třeťáka prvňačka taky asi moc nebude zajímat.Májovky

Tak letos mám první májovky o 5 dní dříve než vloni. Pomohlo jim to deštivé  víkendové počasí a pěkně vyhřátá zem z minulého týdne.

 
Jarní tvoření ve vsi

Tak jako už poněkolikáté jsme přemluvily své kamarádky a udělaly  ve vsi tvoření pro maminy a děti. Tentokrát byla návštěvnost trošku menší, protože hodně dětiček marodí, přesto se tvoření povedlo. 

Děti a maminky si mohly vyzkoušet tyto techniky: 

drátování kraslic, zdobení kraslic voskem a  ubrousky, výroba stojánku - zajíčka z ruličky od toaletního papíru, výroba kuřátka - zapichovátka, výrova slepičky nebo zajíčka z papíru, ušití slepičky, výroba přáníčka pomocí techniky "tea bag folding" - skládání čajových sáčkůHoax, phishing, malware, spam, řetězové e-maily....

Pro mne donedávna neznámá slova.

Minulý týden jsem  poočku sledovala TV a zaujala mne na nějakém kanále diskuze s počítačovým odborníkem, který vysvětlovat tyto pojmy. 

Uvedl i zajímavou adresu serveru, který se na tyto nešvaty specializuje: http://www.hoax.cz/hoax/

I mě přichází do mojí e-mailové schránky spousta nevyžádané pošty, ale i spousta zpráv od kamarádů a známých, který v dobré víře pomoci přepošlou zpráv, která se nezakládá na pravdě.  Abych poplašeně nerozesílala zprávu dál, mohu kouknout na uvedené stránky a ujistit, zda se poslaná zpráva zakládá na pravdě, přečíst si i vyjádření odborníků....Netová stránka,

která se bude líbit asi více vašim polovičkám: http://mapa.pivni.info/  

 Hádanka od Satine

Fakta
1. V řadě vedle sebe je 5 domů v rozdílných barvách.
2. V každém domě žije osoba rozdílné národnosti.
3. Těchto 5 obyvatel pije svůj nápoj, kouří svoje cigarety a chová zvířata.
4. Nikdo nepije to, co ostatní, nekouří to, co ostatní a nechová to, co ostatní

Rady
1. Angličan žije v červeném domě
2. Švéd chová psy
3. Dán pije čaj
4. Zelený dům je nalevo od bílého
5. Obyvatel zeleného domu pije kávu
6. Ten co kouří Pall Mall, chová ptáky
7. Nor žije v prvním domě
8. Ten co kouří Blend, žije vedle toho, co chová kočky
9. Ten co chová koně, žije vedle toho co kouří Dunhill
10. Ten co kouří Blue Master, pije pivo
11. Němec kouří Prince
12. Nor žije vedle modrého domku
13. Ten co kouří Blend, má souseda, který pije vodu
14. Ten co žije ve středním domě, pije mléko
15. Obyvatel žlutého domu kouří Dunhill

Otázka: KDO CHOVÁ RYBY??? NěmecSyndicate content

Náš tip

Reklama